Skip to content

W jaki sposób złożyć wniosek za pośrednictwem banku o bon turystyczny?

Ruszyła akcja z 500 zł na dziecko w formie bonu turystycznego. Ma ona objąć 2,4 mln rodzin z ponad 6,5 mln dzieci. Kwota przekazana w ramach bonu turystycznego wyniesie ponad 3 mld zł.

Akcja została uruchomiona przez Ministerstwo Rozwoju (MaR) 8 stycznia i trwa do 31 marca 2019 roku. Jej celem jest zapewnienie rodzinom z dziećmi w wieku do 6 lat jednorazowego bonu turystycznego, który można wykorzystać na podróż na terenie Polski lub za granicę. Kwota przekazywana w ramach tej akcji obejmuje wszystkie rodziny, które mają dzieci w wieku od 0 do 6 lat i są zarejestrowane w PUE ZUS (Polska Agencja Ubezpieczeń od Bezrobocia). Oznacza to, że nawet jeśli nie jesteś zarejestrowany w PUE ZUS, nadal kwalifikujesz się do otrzymania pomocy!

Konto w systemie PUE możesz założyć również za pośrednictwem zus bon turystyczny wniosek przez bank. Lista banków współpracujących z ZUS ułatwi Ci aktywację profilu i złożenie wniosku o bon turystyczny.

Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku, podobnie jak świadczenie 500+. Dotyczy to również dzieci, których rodzice pracują za granicą.

Jeśli chodzi o wiek dziecka, możesz ubiegać się o bon podróżny, jeśli Twoje dziecko jest:

do 18 roku życia (tak jak w programie 500+)

lub urodzi się do końca 2021 roku.

Jeśli Twoje dziecko jest niepełnosprawne, możesz otrzymać dodatkowo bon turystyczny o wartości 500 zł.

Nie ma tu kryterium dochodowego – otrzymasz bon na każde dziecko bez względu na to, ile zarabiasz.

 

3 komentarze

 1. Jan
  30 czerwca 2022 @ 13:53

  Zawsze marzyłem o tym, aby otrzymać bon turystyczny za pośrednictwem mojego banku.

  Bardzo się cieszę, że teraz jest możliwość otrzymania takiego bonu.

 2. Adam
  30 czerwca 2022 @ 13:54

  Idea możliwości podróżowania w dowolne miejsce na świecie, kiedy tylko zechcę, jest niesamowita.

  Jestem pewien, że wiele innych osób też chciałoby mieć taką możliwość!

 3. Hela
  30 czerwca 2022 @ 13:55

  Mi się to nie podoba. Myślę, że byłoby lepiej, gdyby było więcej opcji zamiast tylko jednej. Na przykład można by było wybrać opcję, w której można by było wykorzystać je na wszystko, od hoteli po bilety lotnicze, a nawet jedzenie. W ten sposób ludzie czuliby, że wykorzystują swoje pieniądze w jak największym stopniu, i chętniej korzystaliby ponownie z usług banku, ponieważ wiedzieliby, jak wiele można dzięki niemu zyskać!

Dodaj komentarz