Skip to content

Kontakty pracodawców z poszukującymi pracy Ukraińcami ułatwione przez rządowy portal

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o utworzeniu systemu teleinformatycznego, który ma ułatwić kontakty między pracodawcami a poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy. System będzie umożliwiał wprowadzanie, gromadzenie i usuwanie informacji o ofertach pracy, z których będą mogli korzystać obywatele Ukrainy.

Projekt ustawy wprowadza zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy oraz w ustawie o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Projekt został wniesiony przez Janusza Cieszyńskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. We wtorek projekt został skierowany w trybie pilnym do Sejmu i jeszcze tego samego dnia zajęła się nim komisja, która poparła go i skierowała do dalszych prac parlamentarnych.

System będzie umożliwiał:

– wprowadzanie, gromadzenie i usuwanie informacji z ofertami pracy, z których mogą korzystać obywatele Ukrainy; – wprowadzanie, gromadzenie i usuwanie informacji opisujących wiedzę i doświadczenie zawodowe obywateli Ukrainy; – analizowanie wprowadzonych informacji w celu przygotowania rekomendacji dotyczących dostępnych ofert pracy, zgodnie z danymi ujawnionymi przez obywatela Ukrainy.

Oferty pracy przetwarzane w tym systemie będą mogły być wprowadzane, aktualizowane i usuwane z tego systemu przez pracodawców, usługodawców świadczących usługi związane z udostępnianiem ofert pracy oraz usługodawców świadczących usługi pośrednictwa między pracodawcami a osobami poszukującymi pracy.

5 komentarzy

 1. Remik
  12 maja 2022 @ 16:44

  Cieszymy się, że tak się dzieje, ułatwienia dla obywateli z Ukrainy będą się opłacać.

  Uważamy, że wszyscy obywatele Ukrainy są równi i tak powinni być traktowani.

 2. Tadek
  12 maja 2022 @ 16:45

  Cieszymy się, że rząd realizuje plan ułatwienia dostępu dla obywateli Ukrainy. Wiemy, jak wiele czasu i pieniędzy zajmuje ludziom uzyskanie wizy turystycznej, dlatego cieszymy się, że proces ten zostanie uproszczony.

 3. Jula
  12 maja 2022 @ 16:46

  Wierzymy też, że Unia Europejska ma duży wpływ na rozwój Ukrainy i całego świata. UE jest przykładem tego, jak państwa mogą pokojowo i efektywnie współpracować. Mamy nadzieję, że nasi obywatele będą mieli więcej możliwości podróżowania, studiowania i pracy w Europie.

 4. Wiesia
  12 maja 2022 @ 16:47

  Wydaje się, że to dobrze, ponieważ pomoże im to w uzyskaniu lepszego dostępu do dokumentów i usług, których potrzebują.

 5. Henryk
  12 maja 2022 @ 16:50

  Cieszymy się, że tak się dzieje, ułatwienia dla obywateli z Ukrainy będą procentować. Ukraińcy znajdą pracę!

Dodaj komentarz

Kategorie
Popularne wpisy
Nie znaleziono wpisów